Posiadasz przedmioty o dużej wartości? Jeśli przechowujesz je u siebie w domu albo dopiero zamierzasz, zapewne skarżysz się na te dwa problemy:
• nie wiesz, które miejsce jest odpowiednie, by je schować,
• obawiasz się, że nie są wcale w pełni bezpieczne.
Rozwiązaniem tych problemów są skrytki bankowe. Oferują je wybrane banki w nielicznych oddziałach, niestety zwykle tylko w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk.

Dlaczego? Zaoferowanie skrytek do przechowywania cennych przedmiotów nie wydaje się wcale takie łatwe – wiąże się to między innymi z wydzieleniem osobnej przestrzeni z systemem odpowiednich zabezpieczeń, zapewnieniem ochrony 24/7 oraz obsługi. To sprawia, że usługa ta w polskich bankach jest dostępna tylko dla nielicznych. Korzystają z niej wyłącznie wybrani klienci banków. W praktyce – najbogatsi.
Zapotrzebowanie na nią okazuje się tak duże, że jak tylko zwalnia się skrytka bankowa w Warszawie, natychmiast znajduje się na nią kolejny chętny. Oczywiście można znaleźć skrytki poza krajem, np. w szwajcarskim banku, ale nie jest to już usługa przystępna cenowo. Co więcej, z racji dystansu dochodzą kolejne kłopoty – nie można z niej skorzystać w dowolnej chwili, należy zaplanować podróż itd. Stąd niedobór skrytek bankowych na polskim rynku sprawił, że powstały podmioty, które mogą zapewnić do nich dostęp na należytym poziomie – jednym z nich jesteśmy my, partnerzy Mennicy Skarbowej – Bezpieczny Skarbiec.

Skrytka bankowa w Warszawie – dlaczego daje gwarancję bezpieczeństwa?

Powodów jest kilka:
1. Klienci instytucji finansowych, którzy korzystają ze skrytek bankowych, otrzymują jeden klucz, drugi zawsze znajduje się w banku. Otwarcie skrytki następuje zatem wyłącznie za pomocą obu kluczy. Każde otwarcie skrytki jest zapisywane. Dzięki takim procedurom można mieć pewność, że wyłącznie najemca skrytki lub jego pełnomocnik mają do niej dostęp. Nikt inny.
2. Bank odpowiada za ochronę skrytki. Gdy wydarzy się nieprzewidziany wypadek jak np. pożar lub powódź, musi pokryć straty. Rekompensuje je, wypłacając zadośćuczynienie, przewidziane przez prawo bankowe. Oczywiście może się ono okazać niewystarczające, bo bank przecież nie zna wartości depozytu, dlatego każda skrytka bankowa powinna zostać jeszcze objęta ubezpieczeniem.
3. Kluczowe jest zabezpieczenie skrytki za pomocą nowoczesnych technologii, ochrony strażników przez całą dobę oraz oczywiście grubych stalowych drzwi do skarbca.

Skrytki bankowe w Warszawie – ile to kosztuje?

Skrytkę bankową w można wynająć na czas nieokreślony lub rozliczać się za korzystanie z niej w trybie rocznym lub miesięcznym, to już zależy od banku. W każdym obowiązują inne zasady. Te ograniczenia, brak elastyczności, a także niemal niemożliwy dostęp do skrytek sprawił, że coraz więcej Polaków kieruje swoje oczy na skrytki depozytowe w innych miejscach niż banki. Taką usługę zapewniamy w Bezpiecznym Skarbcu – oferujemy skrytki w samym centrum Warszawy. Po szczegóły oferty zapraszamy tu

Skrytki bankowe w Warszawie